הודעה נשלחה בהצלחה

מדוע להשקיע ביוון דרך קרן השקעות נדל"ן ולא דרך רכישת בית בודד?

אודי אביטל , יו”ר SMI
04/11/20
מדוע להשקיע ביוון דרך קרן השקעות נדל"ן ולא דרך רכישת בית בודד?

בשנים האחרונות רבים מציעים למשקיע הישראלי לבצע השקעות נדל"ן ביוון באמצעות רכישה של בתים בודדים. דרך רכישה של בית בודד ללא ספק ניתן להרוויח, אך הסיכונים הם רבים יותר ותשומות המקצוע והניהול הנדרשות הן גדולות מאוד. המשקיע הוא בפועל גם הגורם שמנהל את העסקה ומקבל את ההחלטות ואם הוא איננו איש מקצוע בתחום, קיימת סכנה שהן לא יהיו אופטימליות. כשמדברים על קרן השקעות נדל"ן, כל זה מתהפך, המשקיע הופך להיות משקיע פסיבי וכל ניהול ההשקעה הוא באחריות מלאה של הקרן, כמו שמבצעת קרן SMI.

לטעמנו, רכישה של בתים בודדים מכילה מספר רב של חסרונות עבור המשקיע הבודד, ביחס לרכישת של נכסים שהם מקבצי דיור, מלונאות או מגורי סטודנטים.

מהן הסיבות לכך השקעה באמצעות קרן השקעות נדל"ן עדיפה על רכישה של בתים בודדים?

חשיפה למגוון רחב של שוכרים ולא לשוכר בודד

כשאתם רוכשים בית בודד, אתם משכירים אותו בדרך כלל לשוכר בודד או למשפחה, בעוד שכאשר אתם משקיעים בקרן השקעות נדל"ן שרוכשת מספר נכסים, הפיזור הוא כפול. בפעם הראשונה ישנו פיזור על פני מספר נכסים וסוגי נכסים שונים. בפעם השנייה הפיזור הוא בין מספר רב של שוכרים, כך שבמצב של בעיה עם אחד השוכרים, הנתח היחסי שלו מסך הקרן הוא נמוך למדי וניתן להחליפו בשוכר שמשלם.

יתרונות לגודל

רכישה של בניין מציעה בתוכה לרוב אפשרויות לחיסכון בעלויות שאין למשקיע הפרטי. היתרונות הללו מגיעים בכל עלות והוצאה שתהיה למשקיעים, החל מיכולות מיקוח ומשא ומתן עם אנשי מקצוע לשיפוץ המבנה. היכולת להביא עסקאות שהן מתחת למחיר שוק באמצעות קשרים עם השותף המקומי וברוקרים שונים שלעתים לא מתעניינים במשקיעים בודדים.

מקצועיות וריכוזיות בניהול הנכס

קרן השקעות נדל"ן כמו SMI מחזיקה כחלק מהצוות המקצועי השוטף, שורה של אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. החל מעורך דין מומחה לעסקאות נדל"ן בינלאומיות ומתעדכן באופן שוטף בכל החוקים והשינויים שרלוונטיים להשקעה, מומחה השקעות נדל"ן שמכיר את האזור שבו מבצעת ההשקעה וכן מנהלי השקעות מקצועיים עם ניסיון של שנים ארוכות בהשקעות נדל"ן אלטרנטיביות ברחבי העולם.

יכולות השבחת הנכס

קרן השקעות נדל"ן רוכשת את הנכסים ובוחרת אותם באופן ספציפי, כך שתוכל לבצע בהם השבחה במטרה להעלות את ערכם. היא גם בעלת ניסיון של שנים בפרויקטים כאלה וכך בוחרת את השותף המקומי כמי שיש לו ניסיון רב שנים.

גם בכל נושא ההשבחה ישנם יתרונות לגודל כמו בחירה בספקים והיכולת להגיע אל אנשי מקצוע ולרכוש חומרי עבודה ברמה הגבוהה ביותר. כל אלה יביאו את התוצאה הסופית להיות הטובה ביותר וזה יתבטא גם בערכי מכירה גבוהים.

כוח וגוף מקצועי שמנהל מול חברת הניהול

כשיש גורם שעומד בקשר שוטף מול חברת הניהול של הנכס בשטח וכשמדובר במספר יחידות רב, אז יכולות הפיקוח והבקרה היומיות על הנכס והפרויקטים הם טובות לאין שיעור, לעומת משקיע בודד שאת מרבית היום מקדיש לעיסוקיו האישיים. ההשקעה דרך קרן מאפשרת למשקיע להשאיר את הניהול וההתנהלות לאנשי מקצוע שכל תפקידם הוא לדאוג להשקעה של המשקיע והיא דואגת לאינטרסים שלו.

אודות הכותב
אודי אביטל,
שותף מייסד ויו"ר SMI
אביטל הוא אחד המומחים הגדולים בישראל בתחום ניהול עושר והון ובפרט בהשקעות אלטרנטיביות, בעיקר בנדל”ן בחו”ל. הוא סוכן ביטוח משנת 1987 ומומחה לתחומי הביטוח, הפנסיה והפיננסים.
רוצים לשמוע על קרנות
המציעות הזדמנויות
השקעה?
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם