הודעה נשלחה בהצלחה

דירה להשקעה בארצות הברית

אודי אביטל , יו”ר SMI
05/10/22
דירה להשקעה בארצות הברית

כאשר אתם חושבים על דירה להשקעה בארצות הברית, הבית שלכם הוא כנראה הדבר הראשון שעולה לכם בראש. כמובן שלמשקיעים בנדל"ן יש אפשרויות רבות אחרות בכל הנוגע לבחירת השקעה, ולא כולם נכסים אמיתיים.

נדל"ן הפך לכלי השקעה פופולרי במהלך 50 השנים האחרונות בערך. להלן כמה מהאפשרויות המובילות עבור משקיעים בודדים, וסיבות להשקיע.

מחירים היסטוריים של דירה להשקעה בארצות הברית

נדל"ן נחשב מזמן להשקעה סולידית, ולא בכדי. לפני 2007, נתוני דיור היסטוריים העלו שהמחירים יכולים להמשיך לטפס ללא הגבלת זמן. למעט יוצאים מן הכלל, מחיר המכירה הממוצע של בית בארה"ב עלה מדי שנה מ-1963 עד 2007, תחילתו של השפל הגדול. מחירי הדירות אכן ספגו מכה קטנה באביב 2020 כאשר החלה מגיפת ה-COVID-19. אבל עם התפשטות החיסון והחששות מהמגפה שוככים, מחירי הבתים מואצים לשיא ב-2022.

נכסים להשכרה

אם אתם משקיעים בנכס להשכרה, אתם הופכים לבעל בית. אז אתם צריכים לשקול אם אתם יכולים להשתלב בתפקיד זה. כבעל דירה תהין אחראים לתשלום המשכנתא, הארנונה והביטוח, אחזקת הנכס, איתור שוכרים וטיפול בכל נושא.

אלא אם כן אתם שוכרים מנהל נכס שיטפל בפרטים, להיות בעל בית זו השקעה מעשית. בהתאם למצבכם, טיפול בנכס ובדיירים יכולה להיות עבודה 24/7 ולא תמיד נעימה. עם זאת, אם תבחרו בקפידה את הנכס והשוכרים שלכם, תוכלו להפחית את הסיכון לבעיות גדולות.

אחת הדרכים שבהן מרוויחים כסף היא באמצעות גביית שכר דירה עבור דירה להשקעה בארצות הברית.

כמה שכר דירה אתם יכולים לגבות תלוי איפה הדירה ממוקמת. ובכל זאת, זה יכול להיות קשה לקבוע את שכר הדירה הטוב ביותר כי אם תגבו יותר מדי תבריחו דיירים ואם תגבו מעט מדי תשאירו כסף על השולחן. אסטרטגיה נפוצה היא לגבות מספיק שכר דירה לכיסוי ההוצאות עד לתשלום המשכנתא, ואז רוב שכר הדירה הופך לרווח.

דרך עיקרית נוספת של בעלי דירות להרוויח כסף היא באמצעות הערכה של דירה להשקעה בארצות הברית..

אם הנכס שלכם עולה בערכו, אתם יכולים למכור אותו ברווח (כשהזמן מתאים). או לחילופין ללוות הון עצמי להשקעה הבאה שלכם. בעוד שהנדל"ן אכן עולה בערכו, אין ערבויות.

זה נכון במיוחד בתקופות של תנודתיות קיצונית בשוק הדיור, כולל לאחרונה לאורך מגיפת ה-COVID-19. מפברואר 2020 עד מרץ 2022, מחיר הנדל"ן החציוני בארה"ב עלה בשיעור מדהים של 38%.

העלייה הדרמטית גורמת לרבים לתהות אם המחירים יקרסו.

פליפינג של דירה להשקעה בארצות הברית

כמו סוחרי יום שמתרחקים ממשקיעים בקנייה והחזקה, ספקולנטים בנדל"ן אינם דומים לקנייה ומכירה של בעלי בית. אנשים שמתעסקים בפליפינג קונים נכסים להחזקות לטווח קצר – בדרך כלל לא יותר משלושה עד ארבעה חודשים – ואז מוכרים אותם במהירות ברווח.

ישנן שתי דרכים עיקריות להפוך מאפיינים:

תיקונים ועדכונים. בדרך זו, אתם קונים נכס שלדעתכם יעלה בערכו עם תיקונים ועדכונים מסוימים. באופן אידיאלי, אתם עושים את העבודה מהר ככל האפשר ואז מוכרים עבור יותר מסך ההשקעה שלכם (כולל שיפוצים).
להחזיק ולמכור מחדש. הפליפ הזה עובד אחרת. במקום לקנות נכס ולתקן אותו, קנו בשוק שצומח במהירות, החזיקו בו כמה חודשים, ומכרו ברווח.
ללא קשר לסוג הפליפינג, אתם מסתכנים שלא תוכל לפרוק את הנכס במחיר שתולכו להרוויח ממנו. זה יכול להציב אתגרים, מכיוון שבדרך כלל משקיעי פליפינג לא מחזיקים מספיק מזומנים כדי לשלם משכנתא על נכס בטווח הארוך. ובכל זאת, אם עושים זאת בצורה הנכונה, פליפינג יכול להיות דרך משתלמת להשקיע בנדל"ן של דירה להשקעה בארצות הברית.

המאמר נכתב בשיתוף עם חברת Go Top – קידום ברשתות חברתיות ובגוגל.

אודות הכותב
אודי אביטל,
שותף מייסד ויו"ר SMI
אביטל הוא אחד המומחים הגדולים בישראל בתחום ניהול עושר והון ובפרט בהשקעות אלטרנטיביות, בעיקר בנדל”ן בחו”ל. הוא סוכן ביטוח משנת 1987 ומומחה לתחומי הביטוח, הפנסיה והפיננסים.
רוצים לשמוע על קרנות
המציעות הזדמנויות
השקעה?
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם